Anne-Liis Matson

Minu väljakutseks on kõik silmahaigused, peamiselt tegelen diabeedist või vanadusest tingitud silmapõhja haigustega olles spetsialiseerunud muuhulgas ka laserravile ja intravitreaalsetele süstidele. Lisaks täiskasvanutele tegelen meelsasti ka laste silmahaigustega, refraktsioonihäirete ja amblüoopia (laisa silma) raviga.

2009. aastal lõpetasin Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna. Vahemikus 2009-2012 läbisin Ida-Tallinna Keskhaigla Silmakliinikus silmahaiguste residentuuri ning spetsialiseerusin silmaarstiks. Alates 2012. aasta augustist töötan Silmalaseris. Aastatel 2019-2020 kevad töötasin Suurbritannias Royal United Hospitalis silmapõhjahaiguste erialal. Pean seda perioodi enda jaoks väga oluliseks, sest sain sealt väga hea kliinilise kogemuse, mitmeid häid kolleege ja avarama maailmavaate.

Olen osalenud erinevatel rahvusvahelistel silmahaiguste kongressidel ja seminaridel Inglismaal, Prantsusmaal, Saksamaal, Tšehhis, Austrias, Taanis, Soomes, Lätis ja Leedus. Pean elementaarseks enda regulaarset erialast täiendamist, et hoida end kursis uusimate diagnostika- ja ravimeetoditega.
Suhtlen vabalt eesti ja inglise keeles, saan hakkama vene ja soome keeles. Vabal ajal armastan aega veeta oma perega.