Harras Mölder

Silmalaseris on minu põhierialaks silmasisesed operatsioonid – kaekirurgia, lisaläätsede ja multifokaalsete läätsede paigaldamine. Samuti viin läbi laseroperatsioone ja juhin erinevaid silmahaiguste raviprotseduure.

Haridustee algas 1978. aastal Pärnu II Keskkoooli matemaatika-füüsika eriklassis ning jätkus Tartu Ülikooli Arstiteaduskonnas 1985. aastal. Internatuuri oftalmoloogia erialal läbisin Tallinna Keskhaigla Silmakliinikus ja töötasin samas haiglas silmaarstina esmalt kuni 1991. aastani. 1991-1992 olin teadustööl Rootsis Lundi Ülikooli Malmö Silmakliinikus. Teadustööde teemaks oli glaukoom. Seejärel töötasin 3 kuud Nigeerias, Lagose erakliinikus silmakirurgina. Pikemaid erialaseid koolitusi olen läbinud Venemaal, nn Fjodorovi kliinikus ja Londonis Moorfields`i ja Whipps-Crossi kliinikutes.

Alates 1994. aastast asusin uuesti tööle Tallinna Keskhaigla silmakliinukusse, kus töötasin kuni 2002. aastani, viimastel aastatel osakonnajuhatajana. Süvendatud huvi tundsin sarvkesta siirdamise ja glaukoomikirurgia vastu. 2000. aastal asusin tänu Dr. Kai Noore kutsele ja huvile refraktiivkirurgia vastu tööle ka Silmalaserisse. Saatuse tahtel olin esimene kirurg Eestis, kes sooritas LASIK operatsiooni. Alates 2002. aastast töötan ainult Silmalaseris. 

Inimesena olen võlutud väga erinevatest muusikastiilidest, maali-ja filmikunstist ja ilukirjandusest, järjest enam huvitab mind ajalugu. Lemmikspordialaks on surfamine.