Kas Sa teadsid, et laserprotseduure tehakse mitmel erineval viisil?

Kindlasti on paljud kuulnud imelugusid laserprotseduuridest – terve elu kehva nägemisega inimesed saavad justkui esimest korda nägijaks. Enam pole vaja kanda ebamugavaid prille või igal hommikul näppudega silmamunas surkida, et kontaktläätsed ette panna. laserprotseduure teostatakse aga mitmel erineval moel. Millised need on ja kuidas omavahel erinevad?

Eestis on kasutusel laserprotseduuride teostamisel mitmeid erinevaid nimetusi, mis võivad segadusse ajada ja teha erinevate teenusepakkujate vahel võrdlemise keeruliseks. Üldiselt on laserprotseduuride puhul kasutusel üks LASIKu tehnoloogia põlvkondadest või põlvkonna versioonidest.

Näiteks Silmalaseris on Lasik Advanced laserprotseduuride esimene põlvkond, Femto Lite teine põlvkond ning Femto Balance teise põlvkonna uuem versioon. Üks oluline vahe laserprotseduuride läbiviimisel on aga erinevus metoodikas, kuidas silmakirurg moodustab patsiendi sarvkesta pealse lapi. Seda illustreerib järgmine tabel:

Soovitame alati kõikidel patsientidel täpselt uurida, millisel meetodil laserprotseduur läbi viiakse, olenemata teie poolt valitud teenusepakkujast.

  • Milline LASIKu põlvkond on kasutusel?
  • Kas operatsioonil moodustatakse sarvkesta lapp laseri, noaga või lihvitakse hoopis maha?
  • Kui pikk on esmane taastumise aeg?