Mugavaim ja kiireim viis teostada silmade terviseuuringud

Mis on Spectralis?

Silmalaseri Kawe esinduses on võimalik mugavalt ja kiirelt teostada põhjalik silmade uuring uhiuue Spectralise diagnostilise seadmega. Seadmega kontrollitakse erinevate silmahaiguste olemasolu ja saab veenduda oma silmade tervislikus seisundis. Uuel tehnoloogial põhineva konfokaalse laseriga skanneeritakse silma eesmisi ning tagumisi osi, mille põhjal on spetsialistidel võimalik avastada muutusi juba nende varases staadiumis.

Kellele on uuring mõeldud?

Spectralise uuringu võivad teha kõik täiskasvanud, nii terved kui haigusjuhtumitega patsiendid. Uuring sobib suurepäraselt silmadega seotud töötervishoiu nõuete täitmiseks, kuna ühes uuringus sisalduvad kõik vajalikud protseduurid ja patsient ei pea käima mitme erineva silmaarsti juures. Kui teil tekib kahtlusi, kas uuring on teile sobiv, võtke kindlasti ühendust Silmalaseri registatuuriga Kawe esinduses, telefonil 675 0017.

Miks silmi kontrollida?

Mida varem avastatakse võimalikud silmade haigusnähud, seda lihtsam on enamasti nende ravi. Uuring annab kindlustunde ka neile, kellel silmadega üldiselt probleeme ei ole, aga kes puutuvad pidevalt kokku silmi kahjustava tööga (nt pidev arvuti kasutamine). Hea nägemine ei ole alati silmade tervise 100% garantii!

Ennetamine on soodsam

Uuringu maksumus koos silmaarsti konsultatsiooniga on 250 eurot. Uuringule saab registreerida kodulehe broneerimissüsteemi kaudu ning need viiakse läbi Silmalaseri Kawe esinduses, Pärnu mnt 15, Tallinn. Uuringule ei kehti Eesti Haigekassa soodustused!

Unikaalne seade silmameditsiinis

Spectralise diagnostika aparaadi on valmistanud üks kuulsamaid silmade diagnostika tehnoloogia tootja Heidelberg Engineering. Saksamaa ettevõtte on spetsialiseerunud kõrgtehnoloogiliste lahenduste väljatöötamisele, mis aitavad varakult avastada silmahaigusi nagu glaukoom, maakuli regeneratsioon, diabeetiline retinopaatia jt. 

Spectralise uuringu protseduurid

  • OCT maakulist – võrkkesta dianostika
  • Ganglionirakkude hindamine
  • OCT diskist, GDX – silmanärvi kihtide diagnostika
  • Pentacam – silma eesmise osa diagnostika
  • Funduse ülesvõtted – silmapõhja täielik diagnostika
  • Silmarõhu hindamine

Vajadusel:

  • OCT-angiograafia – silmapõhja veresoonestiku diagnostika
  • Silma biomeetria (Zeiss IOL Master) hindamine läätseoperatsiooniks
  • Sarvkesta biomeetria hindamine Oculus CORVIS õhkaplanatsiooni meetodil