Mida pean silmas pidama, kui kätte on jõudnud minu operatsioonipäev

9.30 – Täna hommikul ei kasuta ma kosmeetikat ega parfüüme, kuna lähen silmaoperatsioonile. Ma pole kontaktläätsi kandnud kahe nädala vältel tagamaks, et mu sarvkesta seisund operatsiooni hetkel on normaalne.

10.00 – Lahkun kodust kaaslasega, sest ma ei tohi peale operatsiooni ise autot juhtida.

11.00 – “Tere hommikust”, tervitab mind registraator ja kontrollib minu operatsiooniga nõustumise dokumente ning juhatab mind edasi.

11.10 – Järgneb lühike silmade kontroll mind opereeriva arsti poolt, kontrollimaks veelkord nägemisteravust ja diagnoosimaks põletikenähte, mis on vastunäidustuseks operatsiooni teostamisel.

11.20 – Sisenen ettevalmistustuppa, kuhu jätan oma üleriided ja vahetan jalanõud.

11.40 – Sisenen operatsioonituppa ja heidan operatsioonilauale pikali. Siin tilgutatakse silma valuvaigistavaid tilku ja kaetakse nägu operatsioonilinaga. Arst asetab silmalaugudele hoidjad ja palub mul jälgida punast tulukest. Kuulen, kuidas laser käivitub ja näen valguskiirt, aga ma ei tunne midagi.

11.50 – Arst küsib “Kuidas te end tunnete?”. Meie protseduur on valmis. Veel on vaja vaid 5 minutit lamada, et oodata sarvkesta lapi liibumist.

11.55 – Väljun operatsioonitoast, et lasta silmal puhata ja oodata järelkontrolli.

12.55 – Arst kontrollib pilulambi all silmade seisundit. “Kõik on korras!” Ta annab põletikuvastaste silmatilkade retsepti ja määrab järgmiseks päevaks operatsioonijärgse kontrolli aja.

13.20 – Kaaslane tuleb mulle järele, et mind autoga koju puhkama viia.