Silmalaseris on kasutusel neljanda ehk viimase põlvkonna laser WaveLight, mis oma omadustelt on parim Eestis ja üks parimaid ka kogu maailmas. Uus laser võimaldab aidata nägemist taastada ka inimestel, kellel on ülisuur miinus, ülisuur pluss või hoopis astigmatism. Laserravi põhimõtteks on kiirega sarvkesta kumeruse ümberkujundamine lihvimise teel, eemaldades nii lühi- ja kaugnägevuse ja/või astigmatismi. Eemaldatava ala täpne määratlus, laserkiire tegutsemise täpsus ja kiirus on aparaadi omadused, millest sõltub täpse tulemuse saavutamine.

Uue põlvkonna WaveLight laseril on laserkiire diameeter teistega võrreldes kordi väiksem (vaid 0,68 mm FWHM) ja tegutsemiskiirus suurem, mis võimaldab saavutada täpseima tulemuse silma mõjutamisel minimaalse energiaga:

  • Kiirem raviaeg minimeerib tänu lühemale ümbritseva õhuga kokkupuute ajale infektsiooniohu ning tagab kiirema paranemise tänu silma väiksemale ärritusele ning vähenenud niiskuskaole.
  • Objektiviseeritud kalibreerimissüsteemiga mikromeeter tagab 1,5 mikronilise täpsusega silma pindmise kihi mõjutamise abil maksimaalselt täpsed tulemused ka tugeva astigmatismiga patsientidel.
  • Optimeeritud soojuseritumisega mudel hoiab ära silmapealispinna ülekuumenemise ja soodustab kiiremat nägemise paranemist.
  • Operatsiooni käiku juhib kaasaegne arvutisüsteem, mis tagab isegi silma võimaliku liikumise korral ikka täpse tulemuse.
  • Säilib perfektne nägemine ka öisel ajal.