Yag kapsulotoomia ehk opereeritud silma läätse laserlõhestus

Pärast õnnestunud katarakti operatsiooni tekib mingil osal silmadest varem või hiljem oma läätsekapsli hägu, mistõttu nägemisteravus väheneb. See seisund on ravitav spetsiaalse laseriga ega nõua korduvat operatsiooni.

Sellist protseduuri nimetatakse kapsulotoomiaks YAG laseriga. Protseduur on ambulatoorne ja patsiendi jaoks valutu ning võtab aega 2-5 minutit. Laserkiir suunatakse paksenenud läätse kapslile ja see lõhestab selle vajalikus ulatuses, mille tagajärjel paraneb patsiendil nägemisteravus.

SLT ehk selektiivne lasertrabekuloplastika glaukoomihaigetele

Selektiivset lasertrabekuloplastikat ehk SLT kasutatakse patsientidel, kellel on avatud nurga glaukoom ja kellel ravi antiglaukomatoossete silmatilkadega ei anna soovitud tulemust. Laserit kasutatakse selleks, et parandada vedeliku äravoolu silmast. Sellist tüüpi laserprotseduur on efektiivne paljude patsientide puhul, kuid Teie sobivus tehakse alati kindlaks raviarsti poolt ja sõltub ka glaukoomi tüübist.

SLT sooritatakse ambulatoorse vastuvõtu jooksul . Laseraparaat on sarnane pilulambile, mida silmaarst kasutab iga visiidi ajal selleks, et vaadata Teie silmadesse. Potseduuri jooksul asetatakse silma kontaktluup ja läbi selle suunatakse laserkiir eeskambrinurka. Patsiendile on protseduur valutu, tekivad ainult välklambi sarnased valgussähvatused. Protseduur võtab tavaliselt aega 10-20 minutit.

Lasertrabekuloplastika järgselt võib tekkida vajadus kasutate põletikuvastaseid tilkasid umbes 1 nädala vältel. Enamikul juhtudest palutakse Teil edaspidi jätkata oma tavapäraste glaukoomi ravimitega . Teie silmaarst annab Teile teada, kui peaks tekkima erandeid medikamentide manustamise muutumises.

Vikerkesta iridektoomia

Kitsa – või kinnise  nurga glaukoomi üheks ravivõimaluseks on YAG laseriga teostatav iridektoomia. Protseduuri käigus tekitatakse Nd:YAG laseri abil vikerkesta perifeersesse ossa väike auk. Selline protseduur parandab vedeliku ringlust silma sees ja laiendab ka eeskambri mahtu. Vedelikul, mis produtseeritakse vikerkesta taga, on peale protseduuri kergem viis pääseda silma drenaažsüsteemi. Enamikel juhtudel selline olukord alandab silma siserõhku ja kinnise nurga glaukoomi puhul välistab ägeda glaukoomihoo teket.