Mis on Femto 3D Balance?
Femto Lasik Balance on juba laialt tuntud Femto Lasik (ehk Femto Lasik Lite) protseduuri tehnoloogiline uuendus, mis võimaldab laseril sarvkesta lihvimisel jälgida individuaalset sarvkesta kuju ning paksuse jaotust sarvkesta erinevates piirkondades. Vastavalt  patsiendi sarvkesta eripärale vähendatakse  opereeritava sarvkesta lapi paksust. Sarvkesta lapp tehakse operatsiooni esimeses faasis laseri abil ilma noata, seejärel lihvitakse lapialust pinda arvestades topoloogilist iseloomu. Täpne sarvkesta kaardistamine toimub vahetult enne operatsiooni, mille käigus luuakse topoloogiline kaart ning aberromeetri abil mõõdetakse ka reaalset silmapõhja jõudvat valgust. Uuringute põhjal koostab kirurg individuaalse lõikeprofiili. Tulemuseks on kirurgidel võimalik vähendada irregulaarset astigmatismi ning korrigeerida operatsioonijärgset nägemist täpsemalt.

Milline näeb välja protseduur?
Patsiendile teostatakse enne operatsiooni värsked topoloogilised uuringud, mille tulemused sisestatakse laserisse. Arvuti poolt juhitud 1020-1060 nm lainepikkusega ning ülilühikese impulsi kestusega (200-350 fs) femtosekund laser fokuseeritakse sarvkesta välimise pinna alla. Iga laserimpulss moodustab sinna vastavalt ettemääratud sügavusele (90 või 100 mikromeetrit) mullikese. Kui võrgustik kattuvaid mullikesi on tekitatud, on võimalik sarvkesta pealmine lapp eemaldada ilma traumata ümbritsevatele kudedele. Edasine laseriga sarvkesta kuju muutmine toimub järgides kirurgi poolt patsiendile loodud individuaalset lõikeprofiili seeläbi tagades parima nägemisteravuse.

Mis on Femto Lasik Balance tehnoloogia eeliseks?
Meie kasutatav Ziemeri Ophtalmic Systems femtosekund lahendus on ülemaailmselt kasutusel aastast 2012. Antud lahenduse eeliseks teiste ees on mullikeste tekitamine ülekattuvalt. Sel viisil välistatakse võimalus ühenduseks sarvkesta lapi ja sarvkesta enda vahel. Teiste meetodite puhul on võimalus ühenduste ehk “koe-sildade” esinemine, mis viib raskustele lapi eemale tõstmisel ja suuremale mehhaanilisele stressile silmale. Sarvkesta lapi moodustamine on tänu laserile vähem traumaatiline. Lapi tagasi asetamisel on koe pindade sobivus ja haakuvus võrreldes eelnevate protseduuridea parem. Kõik eelnevalt mainitud tagab kiirema paranemise ja parema tulemuse. Femto Lasik Balance tehnoloogia puhul sisestatakse eelnevalt Ziemer laseri programmi ka Wavelight Topography andmed, mis juhivad laserit sarvkesta lihvimisel vastavalt patsiendi sarvkesta topoloogilisele eripärale ning tagades võimalikult õhukuse sarvkesta lapi.
Uus Balance tehnoloogia võimaldab kirurgil vähendada vaakumi aega kahekordselt, mis on vajalik, et patsiendi silm püsiks kogu operatsiooni vältel paigal. Lühem vaakumi rakendamise aeg säilitab ka operatsiooniaegse silmarõhu stabiilsemana.

Millised on Femto Lasik Balance eelised Femto Lasik Lite ning LASIK meetodi ees?
Femtosekund LASIK Balance jälgib iga patsiendi individuaalset sarvkesta topoloogilist kuju. Moodustatud lapi paksus on individuaalne, samuti on lapi paksus võimalikult õhuke selle täies ulatuses. Femto LASIKu tehtud lõikeserva sissepööratud nurk tagab võrreldes tavalise Lasik protseduuriga tugevama lapi, lisaks sellele on võimalik lapi serva kinnituskohta muuta – superior, nasal, temporal või inferior. Femto LASIK võimaldab ka hüperoopsetel ehk kaugnägelikel patsientidel saavutada operatsioonijärgselt paremaid nägemistulemusi.
 

Operatsioone teostavad kirurgid Dr Kai Noor ja Dr Inger Heleen Viikna.